brak w magazynie

Musical Fidelity Nu-Vista 800 (NuVista 800) Wzmacniacz zintegrowany stereo 330W lampowy oparty na nuwistorach


Sugerowana cena detaliczna: 49995.00 zł

Musical Fidelity Nu-Vista 800

15 lat temu Musical Fidelity jako pierwsza firma na świecie użyła do produkcji high-endowych urządzeń audio lamp nuwistorowych - miniaturowych, wyjątkowo trwałych, z obudową wykonaną z metalu, a nie ze szkła.

Musical Fidelity Nu-Vista 800

Ich zaletami są m.in. niezawodność, niski poziom szumów i niskie mikrofonowanie. W sprzęcie audio był to złoty środek pomiędzy wzmacniaczem tranzystorowym, a klasyczną konstrukcją lampową. Nuwistory nie są już produkowane, dlatego wzmacniacz oparty na nich jest prawdziwym białym krukiem.

Musical Fidelity Nu-Vista 800 zoom

NuVista 800 to spełnienie marzeń założyciela Musical Fidelity - zintegrowany wzmacniacz oparty na lampach nuwistorowych. W jego produkcji wykorzystano technologię Surface Mount Design PCB oraz projektowanie CAD/CAM. W ten sposób wszystkie ścieżki sygnałowe są tak krótkie, jak to tylko możliwe.

Musical Fidelity Nu-Vista 800 wyświetlacz

W projektowaniu sekcji wzmacniacza wykorzystano sekcje zasilającą przejętą wprost z legendarnego 1000 watowego wzmacniacza Titan, który uważany jest za jedno z najlepszych tego typu urządzeń wyprodukowanych kiedykolwiek.

Musical Fidelity Nu-Vista 800

Tak dopracowany układ został jeszcze rozwinięty. Aby osiągnąć jeszcze wyższą wydajność Nu-Vista 800 jest obsługiwana przez dwa niezależne trafa o mocy 1.5kVA każde. Efekt to wzmacniacz, w którym każdy element stanowi klasę samą dla siebie.

Musical Fidelity Nu-Vista 800

Koncepcja Nu-Visty 800 łączy w sobie to co najlepsze w lampowej tradycji z najbardziej nowoczesnymi rozwiązaniami. W jednej obudowie umieszczono przedwzmacniacz z czterema triodami nuwistorowymi JAN 7586 - po dwie na kanał - jako bufor lampowy oraz tranzystorową końcówkę mocy w konstrukcji dual mono opartą na montażu powierzchniowym oraz pięciu bipolarnych tranzystorach bipolarnych na kanał.

Nu-Vista lampa

Efektem jest połączenie dużej, zupełnie niespotykanej dla wzmacniaczy lampowych wydajności, co daje pewność w kontroli i prowadzeniu basu, a także szybkość dźwięku z klasyką najlepszych lamp objawiającą się szeroką i głęboką sceną dźwiękową oraz pięknym, gładkim dźwiękiem z lekką nutą ocieplenia, ale bez zbędnych podkolorowań.

Musical Fidelity Nu-Vista 800 tył

Dowodem na to są genialne parametry wzmacniacza: THD na poziomie 0.002% przy 1kHz, 0.003% przy 10kHz oraz 0.004% przy 20kHz. I to zarówno przy 8 jak i 4 ohmach!

Prezentujemy film, który ukazuje jak zmieniają sie kolory podświetlenia wzmacniacza Musical Fidelity Nu-Vista 800.

Żywotność NuVistorów - minimalny czas pracy lamp kilkukrotnie przekracza 10.000 godzin, stąd producent nie przewiduje konieczności wymiany przez całe życie wzmacniacza.

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Moc ciągła (RMS)
Moc ciągła (RMS) 330W
Typ
Hybrydowy
Klasa
AB
Kontrola tonów
NIE
Wbudowany DAC
NIE
Przedwzm. gramofonowy
NIE
Stosunek sygnał/szum
107dB
Zniekształcenia THD
0.005%
Pasmo przenoszenia
10 - 30.000Hz
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA
------
Bluetooth
NIE
USB DAC
NIE
Wejście USB Apple iPhone/iPod
NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA
------
Wyjścia 2xRCA liniowe
1
Wejścia 2xRCA liniowe
4
Wejścia 2xXLR
1
Złącze słuchawkowe
Brak
Trigger
NIE
Typ lamp
nuwistory
Wyjście subwooferowe
NIE
Wyjścia głośnikowe
2 komplety
Wyjście pre-out
1 (2xRCA)
Zasilanie
Sieciowe
INNE
w zestawie pilot z 2 bateriami alkaliczno-manganowymi
Pilot
TAK
Zasilacz
115/230VAC 50/60Hz
Zużycie prądu
maks. 900W
Wysokość
na standardowych nóżkach: 18.7cm (7⅓”)
na podwyższonych: 21.2cm (8⅓”)
Szerokość
48.3cm
Głębokość
51cm
Waga
39kg
Gwarancja
24 miesiące
Kolor
Czarny
Srebrny

Recenzje prasowe:
Recenzent:
Skrót recenzji:
"Wzmacniacz ten bez trudu radził sobie z każdą parą kolumn, które do niego podłączyłem - i tymi bardzo łatwymi do napędzenia, i tymi trudniejszymi. Grał energetycznie i dynamicznie, z pełną kontrolą w całym paśmie, jednocześnie brzmienie było wysublimowane, delikatne, a przede wszystkim naturalne. Sprostał każdemu wyzwaniu, każdej muzyce, ani przez moment nie grymasząc." zobacz więcej...
"wzmacniacz pokazuje muskuły, ale i on wprowadza do całego brzmienia pewną dostojność i kulturę, podkreśla plastyczność i wygładza wysokie tony. Tym samym to znakomity partner dla różnych źródeł cyfrowych; jeżeli nie ugasi pożaru, jaki wywołają słabsze nagrania, to przynamniej nie będzie dolewał oliwy do ognia." zobacz więcej...
"Nu-Vista 800 oprócz tego, że dysponuje wielką, niemal natychmiastowo wyczuwalną rezerwą w zakresie oddawanej mocy oraz dynamiką o rewelacyjnej kulturze, serwuje słuchaczowi chyba istotę tego, co ma do zaoferowania konstrukcja hybrydowa. Brzmienie ma w sobie mnóstwo blasku, a jednocześnie jest ponadprzeciętnie rozdzielcze i szczegółowe, z wyczuwalną delikatną nuta słodyczy." zobacz więcej...
"The Nu-Vista 800 is more an easy-to-listen-to product aimed at the music lover. That is neither an audiophile putdown nor damning with faint praise: After all, it's possible to be an intense lover of music and someone who loves to wring from every recording every last detail, regardless of the consequences." zobacz więcej...
"It will be priced at £7999 which to be fair is a lot of money for an integrated amp, but the NuVista 800 doesn’t perform like any other integrated, it really is like a Pre/Power combo and with the NuVista Tubes really does offer something quite unique and really does have to be heard to be appreciated, we will hopefully have a NuVista 800 on demo in around a month so please do get in touch to arrange a demo." zobacz więcej...
"Those lucky enough to savour early Nu-Vista models will know what’s in store: the speed and punch of solid-state, with the ‘love’ you only get from valves. This is a stupendously powerful integrated with impeccable behaviour." zobacz więcej...


Galeria