brak w magazynie

Musical Fidelity M8s-700m (M8s 700m) Końcówka mocy mono 700W


Sugerowana cena detaliczna: 17595.00 zł

Musical Fidelity M8s-700m

Seria M8s to linia produktów, które nie mają odpowiednika wśród innych marek.

Musical Fidelity M8-700m front

Dotychczas, żaden producent nie odważył się wyprodukować hi-endowego dzielonego w pełni zbalansowanego systemu przy założeniach przykładających minimum uwagi do stylistyki i materiałów przeznaczonych do wykonania obudowy przesuwając wszystkie możliwe środki finansowe oraz ludzkie do zaprojektowania urządzenia o maksymalnej jakości dźwięku zamykając go w obudowie przygotowanej dla niższych serii produktowych dostosowanej do pomieszczenia i chłodzenia elektroniki o dużo większej mocy.

Założenia dotyczące budowy serii M8s:

1. Komponenty elektroniczne stanowią tylko kilka procent całkowitego kosztu całego urządzenia. Istotna jest topologia obwodów oraz zastosowanych płyt PCB, a także sposób połączenia komponentów.

2. Odprowadzanie ciepła nie ma bezpośredniego wpływu na jakość dźwięku. W dodatku jest niezwykle kosztowne - im większa moc wzmacniacza, tym większe koszty. Bez wpływu na bezpośrednią jakość dźwięku.

3. Panele frontowe zazwyczaj stanowią największy koszt produkcji hi-endowych wzmacniaczy. Obróbka i wykończenie płyt frontowych kosztuje fortunę i zazwyczaj stanowi kilkadziesiąt procent kosztów wytworzenia urządzenia. Zdecydowanie najwięcej obok konstrukcji odprowadzającej ciepło.

4. Budowa metalowej ramy wzmacniacza to koszt analogowy do kosztów odprowadzania ciepła oraz przygotowania oryginalnego wizualnie panelu frontowego.

Musical Fidelity M8-700m czarny

Wszystkie powyższe punkty sprawiły, że seria M8s została skierowana do purystów zainteresowanych wyłącznie jakością dźwięku, a nie designem urządzeń. Stąd seria M8s prezentuje dokładnie taki sam wygląd jak M3 oraz M6 skrywając we wnętrzu rozwiązania przeniesione wprost z Titana, którego cena wynosi 120.000 złotych!

Musical Fidelity M8-700m srebrny

Wszystkie najdroższe elementy wykończenia przedwzmacniacza oraz końcówki mocy zostały wyprodukowane wyłącznie pod kątem funkcjonalności prezentując minimalistyczny design w celu maksymalnego obniżenia ceny w stosunku do Titana przy zachowaniu jego właściwości sonicznych przy cenie mniejszej niż połowa.

Przedsięwzięcie Musical Fidelity zakończyło sie pełnym sukcesem - cena podstawowego systemu M8s nie przekracza 50% wartości Titana, zaś parametry całości znacząco wykraczają poza dostępne w jakiejkolwiek innej elektronice stereo! Pomimo kilkudziesięcio procentowej różnicy w cenie parametry serii M8s nie odstają od oryginalnych możliwości Titana o więcej niż 5%! 

Musical Fidelity M8-700m silver

Tym samym seria M8s oferuje najprawdopodobniej najlepszy stosunek kombinacji mocy i jakości dźwięku w stosunku do swojej ceny.

Przy czym, jak zauważa prezes i założyciel Musical Fidelity, Antony Michaelson: jeśli ktoś poszukuje produktu z designerską obudową, wykonanego z egzotycznych materiałów, których nazwy pozwolą nam nauczyc się nowego słownictwa, do tego z niepowtarzalnym frontem, który będzie stanowił formę męskiej biżuterii to seria M8s nie spełni jego wymagań.

Musical Fidelity M8-700m

Z kolei, jeśli ktoś poszukuje maksymalnych osiągów technicznych oraz absolutnie perfekcyjnego dźwięku i maksymalnej mocy bez grama "biżuterii i świecidełek", gdzie cały projekt został poddany funkcjonalności, to seria M8s została stworzona z myślą o właśnie takich osobach.

Musical Fidelity M8-700m black

Monofoniczna końcówka mocy M8s-700m oferuje co najmniej 700W mocy na kanał, ale faktyczne pomiary testowe wychodzą daleko poza tę liczbę i z zapasem przekraczają 900W RMS przy 8 ohmach. Oznacza to, że końcówka mocy M8s-700m wysteruje dowolną kolumnę głośnikową na świecie. Chociaż końcówka M8s-700m cenowo jest zaliczana do hi-endu, to w dalszym ciągu oferuje znakomitą relację ceny do jakości w klasie najlepszych urządzeń na świecie.

Musical Fidelity M8-700m tył

M8s-700m charakteryzuje się niezwykłą klarownością i dynamiką dźwięku, ponadto potrafi wygenerować niemal holograficzną scenę dźwiękową co zapewnia niezapomniane przeżycia podczas odtwarzania pełno-skalowych koncertów orkiestrowych. Z M8s-700m nigdy nie poczujesz ograniczeń.

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany, objęty 24-miesięczną gwarancją polskiego dystrybutora.

Moc ciągła (RMS)
Moc ciągła (RMS) 700W
Typ
Tranzystorowy
Klasa
AB
SEKCJA AUDIO
------
Wbudowany DAC
NIE
Przedwzm. gramofonowy
NIE
Stosunek sygnał/szum
120dB
Zniekształcenia THD
0.005%
Impedancja wejściowa
50.000 Ohm
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA
------
Wi-Fi
NIE
UPnP
NIE
Bluetooth
NIE
USB DAC
NIE
Wejście USB Apple iPhone/iPod
NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA
------
Złącze słuchawkowe
Brak
Trigger
TAK 1
Kolor
Ciemny
Jasny
Końcówki mocy
Mono
Wyjście subwooferowe
NIE
Wyjścia głośnikowe
Na jedną kolumnę
Wyjście 1xRCA
1
Wejścia analogowe RCA
1
Wejścia analogowe XLR
1
aptX
NIE
Zasilanie
Sieciowe
INNE
wyjście analogowe 1 x XLR
:
w zestawie pilot z 2 bateriami alkaliczno-manganowymi
Pilot
NIE
Zasilacz
115/230VAC 50/60Hz
Zużycie prądu
maks. 1500W
Wysokość
16cm
Szerokość
44cm
Głębokość
46cm
Waga
30kg
Gwarancja
24 miesiące


Galeria