brak w magazynie

Musical Fidelity M8s-500s (M8s 500s) Końcówka mocy stereo 500W Hi-end


Sugerowana cena detaliczna: 19999.00 zł

Musical Fidelity M8s-500s

Seria M8s to linia produktów, które nie mają odpowiednika wśród innych marek.

Musical Fidelity M8s 500s

Dotychczas, żaden producent nie odważył się wyprodukować hi-endowego dzielonego w pełni zbalansowanego systemu przy założeniach przykładających minimum uwagi do stylistyki i materiałów przeznaczonych do wykonania obudowy przesuwając wszystkie możliwe środki finansowe oraz ludzkie do zaprojektowania urządzenia o maksymalnej jakości dźwięku zamykając go w obudowie przygotowanej dla niższych serii produktowych dostosowanej do pomieszczenia i chłodzenia elektroniki o dużo większej mocy.

Założenia dotyczące budowy serii M8s:

1. Komponenty elektroniczne stanowią tylko kilka procent całkowitego kosztu całego urządzenia. Istotna jest topologia obwodów oraz zastosowanych płyt PCB, a także sposób połączenia komponentów.

2. Odprowadzanie ciepła nie ma bezpośredniego wpływu na jakość dźwięku. W dodatku jest niezwykle kosztowne - im większa moc wzmacniacza, tym większe koszty. Bez wpływu na bezpośrednią jakość dźwięku.

3. Panele frontowe zazwyczaj stanowią największy koszt produkcji hi-endowych wzmacniaczy. Obróbka i wykończenie płyt frontowych kosztuje fortunę i zazwyczaj stanowi kilkadziesiąt procent kosztów wytworzenia urządzenia. Zdecydowanie najwięcej obok konstrukcji odprowadzającej ciepło.

4. Budowa metalowej ramy wzmacniacza to koszt analogiczny do kosztów odprowadzania ciepła oraz przygotowania oryginalnego wizualnie panelu frontowego.

Wszystkie powyższe punkty sprawiły, że seria M8s została skierowana do purystów zainteresowanych wyłącznie jakością dźwięku, a nie designem urządzeń. Stąd seria M8s prezentuje dokładnie taki sam wygląd jak M3 oraz M6 skrywając we wnętrzu rozwiązania przeniesione wprost z Titana, którego cena wynosi 120.000 złotych!

Musical Fidelity M8s 500s

Wszystkie najdroższe elementy wykończenia przedwzmacniacza oraz końcówki mocy zostały wyprodukowane wyłącznie pod kątem funkcjonalności prezentując minimalistyczny design w celu maksymalnego obniżenia ceny w stosunku do Titana przy zachowaniu jego właściwości sonicznych przy cenie mniejszej niż połowa.

Przedsięwzięcie Musical Fidelity zakończyło sie pełnym sukcesem - cena podstawowego systemu M8s nie przekracza 50% wartości Titana, zaś parametry całości znacząco wykraczają poza dostępne w jakiejkolwiek innej elektronice stereo! Pomimo kilkudziesięcio procentowej różnicy w cenie parametry serii M8s nie odstają od oryginalnych możliwości Titana o więcej niż 5%! Tym samym seria M8s oferuje najprawdopodobniej najlepszy stosunek kombinacji mocy i jakości dźwięku w stosunku do swojej ceny.

Przy czym, jak zauważa prezes i założyciel Musical Fidelity, Antony Michaelson: jeśli ktoś poszukuje produktu z designerską obudową, wykonanego z egzotycznych materiałów, których nazwy pozwolą nam nauczyc się nowego słownictwa, do tego z niepowtarzalnym frontem, który będzie stanowił formę męskiej biżuterii to seria M8 nie spełni jego wymagań.

Z kolei, jeśli ktoś poszukuje maksymalnych osiągów technicznych oraz absolutnie perfekcyjnego dźwięku i maksymalnej mocy bez grama "biżuterii i świecidełek", gdzie cały projekt został poddany funkcjonalności, to seria M8 została stworzona z myślą o właśnie takich osobach.

Chociaż stereofoniczna końcówka M8s-500s cenowo jest zaliczana do hi-endu, to podobnie jak monofoniczna M8s-700m w dalszym ciągu oferuje znakomitą relację ceny do jakości w klasie najlepszych urządzeń na świecie - być może najlepszą ze wszystkich aktualnie produkowanych urządzeń na świecie.

Zarówno M8s-500s jak i M8s-700m charakteryzują się niezwykłą klarownością i dynamiką dźwięku. Obie końcówki potrafią wygenerować niemal holograficzną scenę dźwiękową co zapewnia niezapomniane przeżycia podczas odtwarzania pełno-skalowych koncertów orkiestrowych, a w szczególności sekcji z bogactwem instrumentów grających najniższe tony.

Ponadto najlepszymi cechami końcówek mocy z serii M8s pozostaje szybkość dźwięku oraz siła niskich tonów wyrażająca się w zdolności absolutnego kontrolowania niskotonowych wooferów w dowolnej kolumnie. Z M8s-500s/M8s-700m nigdy nie poczujesz ograniczeń.

Musical Fidelity M8s 500s

M8-500s zapewnia szokujące parametry prądowe. Przy mocy 500W RMS na kanał (oraz blisko 1000W przy 4 ohmach!!!) Musical Fidelity gwarantuje, że zniekształcenia THD nie przekroczą poziomu 0.001% przy 1kHz, 0.005% przy 20 kHz. Nawet przy absolutnie niesłyszalnym dźwięku na poziomie 50kHz M8-500s w dalszym ciągu nie odpuszcza i trzyma w ryzach THD na poziomie co najmniej 0.02% (100kHz to nadal genialny wynik: 0.06% THD).

Kolejny atut M8-500s oraz M8-700m to stosunek sygnału do szumu ustalony na minimalnym poziomie 120 decybeli, co oznacza, że końcówki mocy Musical Fidelity legitymują się lepszymi parametrami niż odtwarzacze płyt CD oraz duża część przetworników DAC.

Są to pomiary absolutnie miażdżące kilkukrotnie droższe konstrukcje. Przy czym produkty z podobnego zakresu cenowego pozostają daleko w tyle z parametrami co najmniej dwukrotnie gorszymi. Kupując produkty z serii M8s Musical Fidelity masz pewność, że nigdy nie będą one stanowiły wąskiego gardła nawet w najbardziej wymagających torach audio hi-end.

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany, objęty 24-miesięczną gwarancją polskiego dystrybutora.

Moc ciągła (RMS) 500W
Typ Tranzystorowy
Klasa AB
Wbudowany DAC NIE
Przedwzm. gramofonowy NIE
Stosunek sygnał/szum 120dB
Zniekształcenia THD 0.007%
Pasmo przenoszenia 10 - 80.000Hz
Impedancja wejściowa 50.000 Ohm
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA ------
Wi-Fi NIE
UPnP NIE
AirPlay NIE
Bluetooth NIE
USB DAC NIE
Wejście USB Apple iPhone/iPod NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA ------
Wyjścia 2xRCA liniowe 1
Wejścia 2xRCA liniowe 1
Wyjścia 2xXLR 1
Wejścia 2xXLR 1
Trigger TAK 1
Kolor Ciemny
Kolor Jasny
Końcówki mocy Stereo
Wyjście subwooferowe NIE
Wyjścia głośnikowe 2 komplety
Współczynnik tłumienia >330
aptX NIE
Zasilanie Sieciowe
Pilot NIE
Zasilacz 115/230VAC 50/60Hz
Zużycie prądu maks. 2000W
Wysokość 16cm
Szerokość 44cm
Głębokość 46cm
Waga 29kg
Gwarancja 24 miesiące


Galeria