brak w magazynie

Musical Fidelity M6x DAC przetwornik cyfrowo-analogowy z przedwzmacniaczem stereo, dual mono, 32-bit


Sugerowana cena detaliczna: 10999.00 zł

Musical Fidelity M6x DAC

M6x DAC to 32-bitowy przetwornik cyfrowo-analogowy z wbudowanym przedwzmacniaczem oraz wzmacniaczem słuchawkowym. Układ D/A firmy Sabre ESS, zaktualizowany został do ES9038Q2M w konstrukcji dual mono. Włączenie Time Domain Jitter Eliminator zapewnia doskonałą wydajność w zakresie SNR i THD+N. Kolejne ulepszenia w sekcji DAC obejmują upsampling i re-clocking. Upsampling można niezależnie włączyć lub wyłączyć. 16-rdzeniowe procesory XMOS i CPLD MAX II Altera zapewniają zawsze wystarczająco dużo miejsca na te operacje, nowe filtry cyfrowe i przetwarzanie MQA.

Wyjścia single-ended RCA i zbalansowane XLR mają swój własny bufor wyjściowy. Mogą pracować jako wyjścia liniowe lub PRE-OUT. Poprzez XLR możesz cieszyć się w pełni zbalansowaną konstrukcją wzmacniacza. Oba stopnie wyjściowe zapewniają doskonałą jakość dźwięku, wykazują bardzo niski poziom szumów, wysokie natężenie prądu i wyjątkowo niskie zniekształcenia.

Super ciche transformatory mocy
M6x DAC pokazuje ciągły rozwój super cichych transformatorów mocy. Gniazda zasilające klasy przemysłowej z filtrem EMI i blokerem DC zatrzymują zakłócenia i eliminują przydźwięk transformatora. Hermetyzowany transformator toroidalny o niskim nasyceniu rdzenia jest idealny do zastosowań audio, a szczególnie idealny do sygnału cyfrowego ze względu na wyjątkowo niskie promieniowanie elektromagnetyczne.

Prawidłowy projekt i układ PCB
Przetworniki cyfrowo-analogowe, w porównaniu ze wzmacniaczami analogowymi, stawiają własne wyzwania konstrukcyjne. Działają w różnych dziedzinach, mają swoje wymagania i tak należy je traktować. Wymagania dotyczące zasilania są wyjątkowe, a rozwiązania zaprojektowane dla wzmacniaczy nie dadzą podobnych wyników w połączeniu z obwodami cyfrowymi. W DAC M6x projekt i układ płytek drukowanych DAC spełniają najwyższe standardy Musical Fidelity.

Wzmacniacz słuchawkowy
Architektura prądowego sprzężenia zwrotnego wbudowanego wzmacniacza słuchawkowego klasy AB zapewnia wysoką wydajność, wyjątkowo niski poziom szumów i zakres dynamiki do 128dB. Trzy kluczowe cechy sprawiają, że wzmacniacze z prądowym sprzężeniem zwrotnym są doskonałe dla jakości dźwięku. Wysoka szybkość narastania zapobiega anomaliom zniekształceń nieparzystego rzędu. Wzmacniacz umożliwia szybką i liniową reakcję, gdy nagle potrzebne są duże ilości mocy wyjściowej. Może reagować niezwykle szybko bez podnoszenia poziomu szumów systemu i pogorszenia stosunku sygnału do szumu. Niezależna od wzmocnienia charakterystyka częstotliwościowa umożliwia wykorzystanie pełnego pasma w szerokim zakresie ustawień głośności M6x.

Solidna konstrukcja
Konstrukcja mechaniczna jest bezkompromisowo sztywna i solidna w typowo dla Musical Fidality. Panel przedni i panele boczne są frezowane z ekstrudowanych profili aluminiowych. Wygląd zewnętrzny nie tylko prezentuje się czysto i niezniszczalnie, ale także chroni wnętrze przed zewnętrznymi polami elektromagnetycznymi, a także resztę sprzętu HiFi przed polami elektromagnetycznymi generowanymi przez przetwornik cyfrowo-analogowy M6x. Rezygnacja z dużego wyświetlacza na panelu przednim tylko potęguje ten efekt, ponieważ potrzebne do tego wycięcie drastycznie skomplikowałoby sprawę.

Upsampling i filtry
Eksploruj scenę dźwiękową z upsamplingiem lub bez, i zobacz, czy wciągnie Cię głębiej. Wybierz między 7 różnymi filtrami cyfrowymi i kompletnym obejściem oversamplingu, wyłączając te filtry. Pełne dekodowanie MQA jest wykonywane na sprzęcie M6x DAC. Wejście USB klasy 2.0 przyjmuje częstotliwości próbkowania PCM do 768 kHz i 32 bity. Obsługa DSD wzrasta do DSD256 przez DoP i natywny DSD512. Wejścia S/PDIF akceptują częstotliwości próbkowania stereo PCM do 192 kHz / 24 bity i zawierają pełną obsługę MQA.

Produkt jest nowy, w oryginalnym opakowaniu.

Wejścia AES/EBU, USB B
Moc ciągła (RMS) 1.5W @32 Ω
Typ Tranzystorowy
Klasa AB
Przetwornik DAC obwód 32-bit Hyperstream II, 2x ES9038Q2M
Wbudowany DAC TAK
Przedwzm. gramofonowy NIE
Stosunek sygnał/szum >120dB
Zniekształcenia THD <0.0005%
Pasmo przenoszenia 20 - 20.000Hz
Separacja kanałów >130dB
Impedancja wyjściowa < 10 Ohm
Wi-Fi NIE
UPnP NIE
AirPlay NIE
Bluetooth NIE
Radio internetowe NIE
USB DAC TAK
Wejście optyczne 2
Wejścia koaksjalne 1
Wyjścia 2xRCA liniowe 1
Wyjścia 2xXLR 1
Złącze słuchawkowe 6.3mm duży jack
Wejście Ethernet/LAN NIE
Inne złącza USB
Wyjście pre-out 2xRCA / 2xXLR
Regulacja głośności TAK
Obsługiwane słuchawki Do 200 Ohm
Obsługiwane słuchawki Do 300 Ohm
Obsługiwane słuchawki Do 600 Ohm
Obsługiwane słuchawki Do 150 Ohm
Obsługiwane słuchawki Do 100 Ohm
Obsługiwane słuchawki Do 32 Ohm
Pilot TAK
Zasilacz toroidalny
Zużycie prądu 20W, <0.5W standby
Wysokość 10cm
Szerokość 44cm
Głębokość 39cm
Waga 6.9kg
Gwarancja 24 miesiące
Kolor (główny) Czarny
Kolor (główny) Srebrny
Przenośny NIE
Roon RoonTested
Roon Tak


Galeria