brak w magazynie

Musical Fidelity Nu-Vista 800.2 (NuVista 800.2) Wzmacniacz zintegrowany stereo 330W lampowy oparty na nuwistorach


Sugerowana cena detaliczna: 55999.00 zł

Musical Fidelity Nu-Vista 800.2

Wzmacniacz zintegrowany Musical Fidelity Nu-Vista 800.2 został zaprezentowany na targach High End Munich 2023. Musical Fidelity Nu-Vista 800.2 łączy w jednej obudowie znakomitą jakość zestawu Nu-Vista PRE, PAS i PAM. Dostarczając 330W na kanał, NuVista 800.2 może bez problemu wysterować dowolne kolumny.

Musical Fidelity jako pierwsza firma na świecie użyła do produkcji high-endowych urządzeń audio lamp nuwistorowych - miniaturowych, wyjątkowo trwałych, z obudową wykonaną z metalu, a nie ze szkła. Ich zaletami są m.in. niezawodność, niski poziom szumów i niskie mikrofonowanie. W sprzęcie audio był to złoty środek pomiędzy wzmacniaczem tranzystorowym, a klasyczną konstrukcją lampową. W 1999 roku wprowadzając urządzenia z pierwszej generacji Nu-Vista (przedwzmacniacz Nu-Vista, wzmacniacz zintegrowany Nu-Vista M3, końcówka mocy Nu-Vista 300 i odtwarzacz CD Nu-Vista 3D) Musical Fidelity na nowo odkrył lampy Nuvistor. Urządzenia te reprezentowały idealną równowagę między technologią tranzystorową a sprawdzoną technologią lampową.

Trzy lata trzeba było czekać na kolejne urządzenie z lampami NuVista, wszystko ze względu na brak dostępności odpowiednich gniazd lampowych NuVistor. Jednak Antony Michaelson nie ustawał w poszukiwaniach i w końcu się udało. Producent zapewnia, że druga generacja wzmacniacza zintegrowanego NuVista 800 to coś więcej niż ewolucja poprzedniego modelu. Ma to być rozwiązanie, które wprowadza zmianę w całe DNA serii Musical Fidelity Nu-Vista tak, by dostarczyć moc i najwyższą jakość dźwięku. W serii Nu Vista Musical Fidelity łączy lampy nuvistorowe z technologią SMD i CAD/CAM PCB, co ma zapewnić maksimum wydajności każdego obwodu. 

W Musical Fidelity NU-VISTA 800.2 znajdziemy całkowicie odseparowane kanały w trybie dual mono, dwa transformatory toroidalne 1,5 KV na kanał, które znane są z niezwykle płynnej pracy. Nu-Vista 800.2 łączy w sobie technologię lampową (lampy Nuvistor w przedwzmacniaczu) i półprzewodnikową z ogromną wydajnością. Dzięki temu, że ścieżki sygnałowe są możliwie najkrótsze, uzyskujemy najlepszą możliwą jakość dźwięku. Wzmacniacz mocy stanowi kolejny krok w ewolucji monstrualnego wzmacniacza Titan. Wprowadzono w nim subtelne ulepszenia, które mają pozwolić na dostarczenie jeszcze lepszej wydajności. 

Nowy stereofoniczny wzmacniacz zintegrowany Musical Fidelity NU-VISTA 800.2 stawia przede wszystkim na lampy Nuvistorowe, które znajdziemy w przedwzmacniaczu. Po raz kolejny też NuVista koncentruje się wyłącznie na źródłach analogowych. Dostępne są cztery pary gniazd cinch dla szerokiej gamy źródeł, a także wyjście liniowe i na preamp. Ponadto znajdziemy tu także wejście XLR oraz cztery pary złoconych zacisków śrubowych do podłączenia kolumn. Do NuVisty 800.2 załączono także metalowy pilot IR.

Na panelu przednim w centralnej pozycji ulokowano wyświetlacz OLED, a po jego lewej i prawej stronie umieszczono pokrętła, z których jedno służy do wyboru wejścia, a drugie do regulacji głośności. Solidna aluminiowa obudowa zapobiega nagrzewaniu się modułów wzmacniacza. 

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Moc ciągła (RMS) 330W
Typ Hybrydowy
Klasa AB
Kontrola tonów NIE
Wbudowany DAC NIE
Przedwzm. gramofonowy NIE
FUNKCJONALNOŚĆ MULTIMEDIALNA ------
Bluetooth NIE
USB DAC NIE
Wejście USB Apple iPhone/iPod NIE
WEJŚCIA/WYJŚCIA ------
Wyjścia 2xRCA liniowe 1
Wejścia 2xRCA liniowe 4
Wejścia 2xXLR 1
Złącze słuchawkowe Brak
Trigger NIE
Typ lamp nuwistory
Wyjście subwooferowe NIE
Wyjścia głośnikowe 2 komplety
Wyjście pre-out 1 (2xRCA)
Zasilanie Sieciowe
INNE w zestawie pilot z 2 bateriami alkaliczno-manganowymi
Pilot TAK
Zasilacz 115/230VAC 50/60Hz
Zużycie prądu maks. 900W
Wysokość na standardowych nóżkach: 18.7cm (7⅓”)
na podwyższonych: 21.2cm (8⅓”)
Szerokość 48.3cm
Głębokość 51cm
Waga 39kg
Gwarancja 24 miesiące
Kolor (główny) Czarny


Galeria