brak w magazynie

Musical Fidelity Nu-Vista (Nuvista) DAC Przetwornik D/A dual mono, MQA, DSD512, Hi-Res, I2S


Sugerowana cena detaliczna: 51999.00 zł

Musical Fidelity Nu-Vista DAC

Nu-Vista DAC to flagowy przetwornik DAC klasy hi-end, zbudowany w oparciu o uznaną 32-bitową architekturę DAC HyperStream II ESS. Przetwornik cyfrowo-analogowy Nu-Vista zawiera słynny obwód Nuvistor, gdzie każdy kanał ma w pełni zbalansowany stopień składający się z lamp triodowych Nuvistor 7586 umieszczonych w dyskretnym buforze wzmacniacza klasy A. Posiada wyjścia RCA i XLR, 3 wejścia optyczne i 1 wejście koncentryczne SPDIF, 1 wejście USB i 1 wejście AES/EBU. Znajduje się tam również wejście I2S dla przyszłego odtwarzacza CD Nu-Vista.

Musical Fidelity Nu-Vista DAC

Musical Fidelity opierając się na wiedzy i doświadczeniu z chipami Sabre ESS, w Nu-Vista DAC wykorzystuje 2x układy ES9038Q2M w podwójnym trybie różnicowym dla nieskazitelnej konstrukcji dual mono.  Dzięki tym konwerterom przetwornik cyfrowo-analogowy Nu-Vista obsługuje pliki o częstotliwości do 768 kHz w formacie PCM i DSD256 przez DoP oraz natywne DSD512 przez USB, obejmując każdy plik cyfrowy, który można kupić lub przesłać strumieniowo. Wejścia SPDIF również zostały znacznie ulepszone i obsługują teraz także MQA (do 384 kHz) i DSD (DoP 64)! 

Musical Fidelity Nu-Vista DAC

Cyfrowa architektura

Musical Fidelity Nu-Vista DAC wykorzystuje niezwykle cichy regulator o niskim spadku sygnału, który jest zaprojektowany specjalnie dla systemów audio o wysokiej wydajności i zoptymalizowany pod kątem dźwięku o wysokiej rozdzielczości,  dzięki rewolucyjnej architekturze z dwoma regulatorami. Włączenie eliminatora jittera w taktowaniu czasu zapewnia doskonałe parametry SNR i THD+N ze szczegółową reakcją na stany przejściowe. Dzięki autorskiej konstrukcji zegara dla Musical Fidelity Nu-Vista DAC udało się uzyskać współczynnik jittera na poziomie poniżej 100 femtosekund. To przewyższa wiele znanych i szanowanych audiofilskich konstrukcji generatorów zegarów.

Musical Fidelity Nu-Vista DAC

Inne udoskonalenia w sekcji DAC obejmują opcjonalny upsampling i ponowne taktowanie oraz tryb obejścia oversamplingu. 16-rdzeniowe procesory XMOS i CPLD MAX II Altera zapewniają wystarczającą ilość miejsca na te operacje, filtry cyfrowe, w tym autorski, zastrzeżony filtr zapewniający optymalną reakcję na stany przejściowe, oraz przetwarzanie MQA.

Legendarny etap Nu-Vista

Nigdy wcześniej w historii Hi-Fi lampy Nuvistor nie były łączone z najnowocześniejszą, w pełni zbalansowaną i dyskretną technologią oraz wyrafinowaną nowoczesną architekturą cyfrową. Sekcja DAC przechodzi bezpośrednio do wysokowydajnego, w pełni różnicowego stopnia analogowego. Każdy kanał ma swój własny, w pełni zbalansowany stopień wyjściowy Nuvistor - lampy triodowe Nuvistor 7586 pracujące w całkowicie dyskretnej konfiguracji klasy A. Moc nuwistorów wykorzystywana jest jako doskonały stopień wyjściowy o niskiej impedancji, charakteryzujący się wyjątkowo niskimi zniekształceniami i niezgłębionym poziomem szumów. Ale to nie wszystko. Jedwabiście gładki dźwięk z ogromnymi transjentami i swobodnym odczuciem, który zachowuje całą swoją siłę i przejrzystość, bez jakiejkolwiek szorstkości i cierpkiego zachowania dźwięku. To właśnie to osiąga Nu-Vista DAC. Coś, z czym często borykają się przetworniki cyfrowo-analogowe.

Musical Fidelity Nu-Vista DAC

Obejście oversamplingu

W przypadku dźwięku o ultrawysokiej rozdzielczości wspomaga tryb obejścia oversamplingu. Dla częstotliwości próbkowania 705,6 k i 768 kHz filtry FIR nadpróbkowania przetwornika DAC są pomijane, a przetwornik cyfrowo-analogowy Musical Fidelity Nu-Vista przechodzi w tryb obejścia nadpróbkowania. Przy tak wysokich częstotliwościach próbkowania sygnał cyfrowy wchodzi bezpośrednio do bloku DAC. W efekcie wyłącza to wszelkie pozostałe filtrowanie, poprawiając parametry audio i widmo częstotliwości o kolejny krok. Filtr nadpróbkowania to największy „blok” pojedynczej sekcji cyfrowej w układzie ESS DAC pod względem powierzchni krzemu. Wyłączając ten blok filtrów, zmniejsza ją się szumy zasilacza/masy na chipie, a w konsekwencji powstaje niższa modulacja zegara skorelowana z sygnałem na krzemowej matrycy przetwornika cyfrowo-analogowego ESS.

Musical Fidelity Nu-Vista DAC

Aby to zrozumieć, najlepiej to usłyszeć. Po prostu najpierw należy zostawić Nu-Vistę DAC na standardowych ustawieniach i wczuć się w dźwięk słodki i wyraźny, gdzie góra całkowicie pozbawiona jest ziaren, a dół dotyka dynamiką basu. Przy ponownych odsłuchach utworu warto poeksperymentować, zmieniając opcje i ustawienia, co pozwala eksplorować scenę dźwiękową z upsamplingiem lub bez, z jednym z 7 różnych filtrów cyfrowych lub polecanym przez Musical Fidelity optymalnym filtrem przejściowym. Pozwala to usłyszeć tą samą piosenkę z różnych perspektyw sprawdzając do czego naprawdę jest zdolny przetwornik cyfrowo-analogowy Nu-Vista.

Zasilacz

Musical Fidelity Nu-Vista DAC przedstawia ciągły rozwój super cichych transformatorów mocy tego producenta. Gniazda zasilające klasy przemysłowej z filtrem EMI i blokadą prądu stałego zatrzymują zakłócenia i eliminują buczenie transformatora. Zamknięty transformator toroidalny został zaprojektowany specjalnie do delikatnych sygnałów gramofonowych o niskim nasyceniu rdzenia i wyjątkowo niskim promieniowaniu elektromagnetycznym. 

 Musical Fidelity Nu-Vista DAC

Każdy dyskretny stopień wzmacniacza posiada serwo DC zapewniające optymalny tryb DC. Przedwzmacniacz zasilany jest dwoma wysokiej jakości, symetrycznymi, niskoszumnymi zasilaczami, po jednym na każdy kanał. Wszystkie w pełni zbalansowane zasilacze Nuvistor są filtrowane pasywnie i regulowane. Jeśli pracujemy z kilkoma setkami mikrowoltów z wkładki gramofonowej, wszystko gra swoją rolę; każdy decybel stosunku sygnału do szumu jest niezwykle ważny.

Precyzyjna jakość wykonania

Podobnie jak wszystkie urządzenia w serii Nu-Vista, konstrukcja mechaniczna jest tu bezkompromisowo sztywna i solidna, zgodnie z typową tradycją Musical Fidelity. Panel przedni i panele boczne są frezowane z wytłaczanych profili aluminiowych i są niezwykle masywne. Nu-Vista Vinyl 2 jest zasadniczo odporna na skutki wibracji z otoczenia. To samo można powiedzieć o odporności elektromagnetycznej. Masywna aluminiowa obudowa działa jak klatka Faradaya. Chroni niezwykle wrażliwe elementy wewnętrzne stopnia gramofonowego przed zewnętrznymi polami elektromagnetycznymi. 

Musical Fidelity Nu-Vista DAC

W zestawie znajduje się również pilot Nu-Vista, będący solidną wariacją w stylu „Nu-Vista” zwykłych pilotów. Wykonany z litego materiału, sprawia wrażenie panelu przedniego urządzenia, ma mocny strumień światła i zasilany jest łatwo wymiennymi bateriami AAA.

 Musical Fidelity Nu-Vista DAC

Opcjonalna aktualizacja: zasilacz Nu-Vista Uni

Opcjonalnie Musical Fidelity Nu-Vista DAC może być zasilany przez zasilacz Nu-Vista Uni (który ma zostać wprowadzony na rynek w 2024 r.). Zapewni to lepszy poziom hałasu poprzez przeniesienie zasilacza sieciowego z jednostki głównej i wbudowanie go w inną pasującą skrzynkę. Wykorzystujemy dodatkową przestrzeń, aby skonfigurować filtrowanie sieci i wyjścia o krok powyżej tego, co jest zwykle możliwe w rozwiązaniach typu „one-box”. Wycisza to zasilanie i prawie nie powoduje przedostawania się artefaktów z sieci do wrażliwych obwodów audio.

Musical Fidelity Nu-Vista DAC

Najważniejsze informacje:

 • Obwód DAC: 32-bitowy Hyperstream II
 • Układ DAC: 2x ES9038Q2M (podwójny mechanizm różnicowy)
 • Obwody Nu-Vista klasy A o niskim poziomie hałasu
 • 8x 7586 nuwistorów w zrównoważonym obwodzie wyjściowym bufora
 • 16-rdzeniowe procesory XMOS i CPLD MAX II Altera
 • Przełącznik: Zaawansowane ponowne taktowanie
 • Przełącznik: Próbkowanie
 • Przełącznik: Obejście oversamplingu
 • Możliwość wyboru filtrów cyfrowych z opatentowanym optymalnym filtrem przejściowym
 • Pełne sprzętowe dekodowanie MQA dla wejść USB i SPDIF
 • Roon Tested
 • Super cichy transformator mocy
 • Dyskretne filtrowanie mocy wejściowej i obwody blokujące prąd stały
 • 1x Asynchroniczne USB: do 768 kHz
 • USB: DSD 256 (stereo DoP), DSD512 (natywny stereo)
 • 1x koncentryczne, 3x optyczne SPDIF; 1x AES/EBU: do 24 bitów/192 kHz
 • 1x I2S dla Nu-Vista CD 2
 • 1x RCA, 1x zbalansowane wyjścia XLR: przełączane zmienne/stałe
 • Wejście/wyjście wyzwalacza
 • Opcjonalne złącze dla zewnętrznego zasilacza Nu-Vista Uni (sprzedawany oddzielnie)
 • Kolorowy wyświetlacz z informacjami o odtwarzaniu cyfrowym, wyczyść wybrane wejście i wyświetlacz głośności
 • Możliwość przyciemniania wyświetlacza
 • Pilot Nu-Vista „Panel przedni w dłoni”

Karta informacyjna [EN] >>>

Produkt jest nowy, oryginalnie zapakowany.

Formaty z USB PCM
Formaty z USB DSD 64 (2.8MHz)
Formaty z USB DSD 128 (5.6MHz)
Formaty z USB DSD 256 (11.2MHz)
Formaty z USB DSD 512 (22.4MHz)
Klasa A
Przetwornik DAC 2x ES9038Q2M
Filtry cyfrowe 8
Stosunek sygnał/szum > 120dB (A-wt. at 1 kHz, 0 dBFS)
Zniekształcenia THD < 0,003% (at 1 kHz, 0 dBFS)
Separacja kanałów < 130 dB (at 10 kHz, 0 dBFS)
Czułość wyjścia XLR: 4 V RMS przy 0 dBFS
Impedancja wyjściowa < 10 Ohm
Wyjście USB USB-B
USB DAC TAK
Wejście optyczne 3
Wejścia koaksjalne 1
Wyjścia 2xRCA liniowe 1
Wyjścia 2xXLR 1
Trigger TAK 1
Procesor 16-core XMOS and CPLD MAX II Altera
Formaty audio DSD
Formaty audio MQA
Formaty audio DSD 256 (11.2MHz)
Formaty audio DSD 128 (6.4MHz)
Formaty audio DSD 64 (2.8MHz)
Formaty audio PCM - 384/352.8/192/176.4/96/88.2/48/44.1kHz
Zasilanie Sieciowe
Zasilanie 100V-240V 50Hz/60Hz
: 8x 7586 Nuvistors
: Obwody Nu-Vista klasy A o niskim poziomie hałasu
: obsługa formatów Hi-Res audio
: Złącza zasilania dla opcjonalnego zasilacza Nu-Vista Uni (sprzedawany oddzielnie)
Zużycie prądu 0.5W Standby
40W maksymalne
Wysokość 188mm
Szerokość 483mm
Głębokość 510mm
Waga 21.5kg
Gwarancja 24 miesiące
Kolor (główny) Czarny
Kolor (główny) Srebrny
Roon RoonTested
Wyjście AES/EBU 1


Galeria